W niedzielę 4 maja 2025 r. na strzelnicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane z okazji Patriotycznej Majówki.
Były to już trzecie zawody w tym roku przeprowadzone przy współpracy ZSP nr 1, Urzędu Miasta w Bartoszycach i Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: strzelaniu z karabinka pneumatycznego w postawie stojącej i klęczącej oraz pistoletu pneumatycznego stojąc, w dwóch grupach wiekowych - dorosłych i młodzieży szkolnej.
Dorośli
1. Tomasz Luźny 119 pkt.,
2. Grażyna Drozdowska 92 pkt.,
3. Izabela Szymska 84 pkt.
Młodzież szkolna
1. Kacper Tomasik 104 pkt.,
2. Oliwia Szymska 98 pkt.,
3. Marcel Aftyka 90 pkt.
Wszyscy wymienieni zawodnicy odebrali okolicznościowe medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta w Bartoszycach. Puchar burmistrza dla najlepszego strzelca odebrał Tomasz Luźny.
Dodatkowo prowadzona była oddzielna klasyfikacja dla młodzieży ZSP nr 1. Wyniki uzyskane w tej grupie pokrywały się z miejscami grupy młodzieży szkolnej. Niestety, nie było nikogo z innej szkoły zainteresowanego udziałem w zawodach. Następne odbędą się dopiero za 6 miesięcy.
Gratulujemy uczestnikom aktywnego włączenia się do obchodów ważnych dla naszego kraju rocznic.